Wybrane publikacje

W niniejszej zakładce znajdują się niektóre artykuły Grzegorza Lityńskiego o fotografii i podróżach.

———

Jedenasty odcinek z serii “Radość fotografowania” na temat długiej głębi ostrości. Do momentu zamknięcia czasopisma “H20, magazyn sportów wodnych i turystyki”, Grzegorz Lityński opublikował 16 odcinków na temat fotografii.

h2o-foto-cz-xi-dluga-glebia-ostrosci

Artykuł o walorach porannego światła pt. „Teatr o poranku” ukazał się w magazynie fotograficznym „Pokochaj fotografię” nr 8, rocznik 2011.[/caption]

teatr-o-poranku-meksyk-pokochajfotografie

Artykuł z serii “FotoPorady dla Podróżników” ukazywały się regularnie w magazynie podróżników “Globtroter”. Poniżej odcinek na temat zastosowania i roli linii pionowych w budowaniu kompozycji zdjęć:

globtroter-fotoporady-linie-pionowe

Artykuł o fotografowaniu w Meksyku, magazyn fotografii podróżniczej “Fotogea”:

f8_plenermeksyk1

Okładka oraz artykuł o Bhutanie autorstwa Grzegorza Lityńskiego w numerze 2009-09 magazynu podróżników “Globtroter”

globtroter-okladka-09-2009-bhutan_1

Okładka magazynu o fotografowaniu i podróżach “Fotogea” (styczeń 2011)

okladka-fotogea-01-2011-meksyk

 

Artykuł pt. „Galapagos – wyspy zaczarowane” ukazał się w “Magazynie sportów wodnych i turystyki H2O” numer 6, rocznik 2011.[/caption]

galapagos

“Inkowie, Cuzco i Boże Ciało” – magazyn fotografii podróżniczej FotoGea, czerwiec 2011 r. Artykuł opublikowany został w całości na stronie fotomaniak.pl:

http://www.fotomaniak.pl/38479/fotoreportaz-inkowie-cuzco-i-boze-cialo/

Zamek w Kamieńcu Ząbkowickim należy do najładniejszych na Dolnym Śląsku, a historia wokół jego właścicielki – holenderskiej księżniczki Marianny – wzrusza do dziś dnia.

h2o-2009-11-kamieniec-zabk

Publikacja na temat malowniczego i tajemniczego zamku Czocha, Dolny Śląsk, ukazała się również w “Magazynie sportów wodnych i turystyki H2O”

h2o-czocha